Jedzenie

5 stycznia

4415

Kawa Dallmayr - skąd pochodzi, jak smakuje?

Kawa Dallmayr - skąd pochodzi, jak smakuje?

Kawa to aromatyczny napój, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Filiżanka kawy wypita z rana ożywia i pobudza do działania, dodaje energii i witalności. Lubimy ją pić w domu, na imprezie, w pracy, w restauracji i w kawiarni. Na rynku dostępnych jest niezliczone mnóstwo różnych rodzajów kawy, mających wiele smaków i aromatów i pod różnymi postaciami: mielone, rozpuszczalne, ziarniste i w kapsułkach. Pośród nich króluje szlachetna i niepowtarzalna w smaku kawa Dallmayr.

Skąd pochodzi kawa marki Dallmayr?

Marka kawy Dallmayr pochodzi z Monachium i posiada długą bo aż 300-letnią tradycję. Jej nazwa została zaczerpnięta od niemieckiego kupca Aloisa Dallmayra, który w 1870 roku przejął niewielki sklepik z kawą i przekształcił go w doskonale prosperującą firmę. Niemiecka marka z czasem stawała się coraz bardziej znana i ceniona ze względu na doskonałej jakości produkty. Ta kawa uprawiana jest na najlepszych plantacjach w Etiopii, Brazylii, Kolumbii oraz Papui-Nowej Gwinei. Powstaje ze starannie wyselekcjonowanych ziaren 100 procent  Arabiki lub mieszanek Arabiki i Robusty. Ten szlachetny napój to marka premium, która ceniona jest przez smakoszy na całym świecie. 

Co sprawia, że kawa niemieckiej marki Dallmyar jest tak wyjątkowa?

Dzięki uprawie krzewów kakaowca na wyżynnych terenach wielu rejonów świata, kawa jest niezwykle aromatyczna i aksamitna w smaku. Jej proces powstawania jest ściśle kontrolowany, a produkcja odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki specjalnej metodzie obróbki surowych ziaren kawy uszlachetnia się ich smak, co sprawia, że eliminuje się wiele substancji podrażniających, kwaśnych i gorzkich. Specjalny proces palenia w pełni wydobywa jej aromat. To sprawia, że powstaje kawa o wyjątkowym, niepowtarzalnym smaku, tak cenionym przez miłośników tego aromatycznego napoju.

Jak smakuje kawa marki Dallmyar?

Jest wiele rodzajów tej kawy, ale wszystkie cechuje wyborny smak o pełnym aromacie. Dzięki wypalaniu według starych i tradycyjnych receptur jej smak zachwyca każdego, ponieważ posiada delikatną cremę i łagodny aromat. Nie jest gorzka ani kwaśna lecz posiada delikatną, szlachetną nutę. Wypicie filiżanki aksamitnego naparu kawy Dallmyar to najwyższa przyjemność, której nikt nie powinien sobie odmówić.


Komentarze
Zostaw Komentarz