Jedzenie

17 lipca

178

Olej z wiesiołka - właściwości, działanie, przeciwwskazania, cena. Na co pomaga olej z wiesiołka? [WYJAŚNIAMY]

Olej z wiesiołka - właściwości, działanie, przeciwwskazania, cena. Na co pomaga olej z wiesiołka? [WYJAŚNIAMY]

Już od wieków ludzie korzystają z różnych darów, które natura oferuje nam dla wspierania zdrowia i piękna. Jednym z takich darów jest olej z wiesiołka, który ma niesamowite właściwości i działanie na nasze ciało. Dzisiaj chcemy przybliżyć Ci ten niezwykły specyfik, jego korzyści oraz ewentualne przeciwwskazania.

Czym jest wiesiołek i skąd pochodzi

Wiesiołek (Oenothera biennis) to roślina z rodziny wiesiołkowatych, znana również jako szarłatka wieczorna. Pochodzi z Ameryki Północnej, ale została szeroko rozpowszechniona na całym świecie ze względu na swoje lecznicze właściwości. Roślina ta posiada charakterystyczne żółte kwiaty, które otwierają się dopiero wieczorem, dlatego też otrzymała swoją nazwę.

Olej z wiesiołka - właściwości i działanie

Olej z wiesiołka jest szczególnie bogaty w kwas gamma-linolenowy (GLA), który jest jednym z ważnych składników kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten składnik jest rzadko występujący w innych roślinach i dlatego właśnie olej z wiesiołka jest tak cenny.

Spożywanie oleju z wiesiołka może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Wspomaga on pracę naszego układu hormonalnego, co jest szczególnie ważne dla kobiet. Może on pomóc w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) oraz menopauzy, takich jak bóle brzucha, wahania nastroju, nadmierna potliwość czy problemy ze snem.

Olej z wiesiołka może również poprawić kondycję skóry. Działa on przeciwzapalnie i łagodząco, dlatego może być stosowany w przypadku trądziku, egzemy czy łuszczycy. Może także pomóc w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i elastyczności skóry, przeciwdziałając jej wysuszeniu i starzeniu się.

Olej z wiesiołka - przeciwskazania

Choć olej z wiesiołka przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu, istnieją pewne przeciwwskazania, których należy się wystrzegać. Osoby cierpiące na epilepsję, schizofrenię, nadczynność tarczycy czy choroby skóry powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem spożywania tego oleju. Ponadto, kobiety w ciąży lub karmiące piersią również powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem oleju z wiesiołka.

Olej z wiesiołka to naturalny specyfik, który może przynieść wiele korzyści dla Twojego zdrowia i urody. Wzbogacony w kwas gamma-linolenowy, wpływa korzystnie na układ hormonalny oraz kondycję skóry. Pamiętaj jednak o przeciwwskazaniach i skonsultuj się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.


Komentarze
Zostaw Komentarz